Kniha ZMIJE RODU ECHIS (VIPERIDAE)

výjde během měsíce září 2006 vlastním nákladem autorů Tomáše Mazuch a Jiřího Hejduka. K dostání bude na teraristických "burzách" anebo na e-mailu: tomas.mazuch@quick.cz. Na tomto e-mailu můžete již nyní předběžně nezávazně objednávat tento titul.

Publikace bude v knižní formě a bude v jazyce českém, formátu A5, počet stran cca 200-250. Součástí knihy bude barevná příloha, na niž budete moci spatřit fotografie jednotlivých druhů, jejich lokality v přírodě apod. Většina fotografií bude velice kvalitních, některé z nich jsou výborných fotografů, jako např. W. W
üstera.

Kniha bude rozdělena na tři základní části. V první z nich budou autoři pojednávat o obecných aspektech biologie, taxonomie, historie rodu, toxikologie a zoogeografie zmijí rodu Echis. Součástí této části bude určovací klíč jednotlivých taxonů až na úroveň poddruhů. Druhá část bude speciální a bude pojednávat konkrétně o jednotlivých druzích (synonymie taxonu, taxonomie, biologie v přírodě, biologie v zajetí, zoogeografie, fylogeneze, toxikologie, morfologie, zbarvení apod.). Třetí částí budou české překlady stěžejních prací, zabývajících se zmijemi rodu Echis - Cherlin & Borkin (1990), Cherlin (1990), Borkin & Cherlin (1995), Hughes (1976), Cherlin (1983), Cherlin (1981) a další. Součástí publikace bude obsáhlý seznam literatury.

Kniha bude svým rozsahem vůbec první knihou, která bude o zmijích rodu Echis napsána v ČR, ale i ve světě vůbec. Nadále bude rukopis a koncepce knihy upravována tak, aby mohla být jednou publikována i v jazyce anglickém a informace obsažené v ni budou moci být využity i v celém odborném světě.

Knihu si můžete předběžně zamluvit
na tel. +420 604505766 nebo
e-mailu
tomas.mazuch@quick.cz

Předběžná cena za knihu je
odhadována na 350 Kč.